Zadzwoń +48 791 777 778

Tynki maszynowe

Tynki gipsowe

tynki mercedes
tynki mercedes

Tynki gipsowe są obecnie najczęciej wybieranymi wyprawami, gdyż nakładane maszynowo pozwalają na bardzo szybki postęp prac wykończeniowych. Są również jednymi z najlepszych materiałów zabezpieczających powierzchnie przed szkodliwym działaniem czynników wewnątrz pomieszczeń. W przypadku pożaru 2 cm warstwa tynku powstrzyma rozprzestrzenianie się ognia nawet przez 20 minut! Dzięki tynkom gipsowym skutecznie można uniknąć Syndromu Chorego Budynku. Ponadto są idealnie równe, gładkie będą o wybranej fakturze, a przy tym, co bardzo ważne, tynki gipsowe pozwalają na dyfuzję pary wodnej pochłaniając ewentualny naddatek wilgoci i zwracając ją kiedy wilgotność w pomieszczeniu będzie niska. Dzięki temu stwarzają przyjazny klimat w pomieszczeniach.

Tynki gipsowe nie powodują podrażnień skóry ludzkiej, poziom współczynnika pH odpowiada wspóczynnikowi skóry ludzi i wynosi ok. 14. Tynki gipsowe firmy Knauff spełniają wymagania obowiązujących norm oraz przepisów, posiadają Atesty PZH oraz Deklaracje zgodności.

Są porowate i przyczyniają się do utrzymania przyjemnego klimatu we wnętrzach. Przejmują wilgoć jeśli wilgotność w pomieszczeniu wzrasta i oddają ją gdy spada.

Znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych, w których stała wilgotność powietrza nie przekracza 70 %, a więc również w kuchniach i łazienkach po spełnieniu powyższego warunku.

Tynki gipsowe są określane terminem tzw. tynków ciepłych gdyż posiadają niski współczynnik przewodzenia ciepła (~0,25 do 0,35 W/mK) co ma wpływ na oszczędzanie energii cieplnej.

Tynki gipsowe są niepalne, ponadto w swojej strukturze zawierają cząsteczki wody i w razie pożaru uwalniają je w postaci pary wodnej przyczyniając się do zwolnienia procesu nagrzewania otynkowanych powierzchni.

Dzięki maszynowemu nakladaniu tynkow (za pomocą agregatów tynkarskich) prace tynkarskie wykonywane są solidnie i szybko, a bardzo dobre właściwości fizyko-chemiczne pozwalają na otynkowanie nawet tych miejsc, które wymagają szczególnie dużej przyczepności. Nanosi się tylko jedną warstwę tynku, którą bezpośrednio poddaje się ostatecznemu wykończeniu. Otynkowana powierzchnia jest równa, gładka i gotowa do malowania, nakładania tapet lub położenia płytek ceramicznych. Tynki gipsowe schną średnio 14-21 dni, w zależności od grubości warstwy tynku, oraz wilgotności temperatury powietrza.

Tynki gipsowe znajdują szerokie zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, wielorodzinnym i jednorodzinnym jak również w obiektach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, biura, szpitale, obiekty kulturalno usługowe tj. hotele, banki, markety itp.

Nie powinny być natomiast stosowane w miejscach, gdzie będą nieustannie narażone na uszkodzenia mechaniczne, np. warsztat. Tu proponujemy mniej atrakcyjny wizualnie, ale za to trwalszy tynk cementowo wapienny.

Polecanym przez naszą firmę wiodącym producentem maszynowych tynków gipsowych jest firma Knauf. Firma ta istnieje od 19xx roku. Na polskim rynku firma Knauf jest obecna od 1994roku. W swojej ofercie do niedawna posiadala 4 rodzaje maszynowych tynków gipsowych: MP75, MP 75L, MP75SL, MP75 G/F-L. W 2010 roku wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów firma Knauf stworzyła tynk gipsowy o twardości ok. 15 N/mm2 dorównującej tynkom cementowo-wapiennym, tynk MP75 DIAMANT- najtwardszy tynk gipsowy wszechczasów!

Szczegółowe informacje techniczne tynków gipsowych można znaleźć w specyfikacji technicznej.

Zastanawiasz się jaki tynk będzie najlepszy do Twojego obiektu? W razie wątpliwości lub pytać skontaktuj się z nami.

Syndrom Chorego Budynku - najprościej można powiedzieć, że "chory budynek" to ten, w którym źle się czujemy. Panuje w nim nieprzyjemny klimat. Do głównych czynników mających wpływ na złe samopoczucie zalicza się: wilgoć, grzyby, pleśnie, zjawiska radiacyjne i elektrostatyczne, oddziaływania wibracyjne i hałas, czynniki chemiczne oraz nieprawidłowy styl życia.

TYNKI GIPSOWE LEKKIE KNAUF MP 75L

tynki mercedes

Budownictwo ogólne i mieszkaniowe, hotele, koszary, szpitale, pomieszczenia przeznaczone do pobytu ludzi i pomieszczenia o zwykłej wilgotności powietrza, włącznie z domowymi pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie i łazienki.

Tynk gipsowy MP 75 układany jest jednowarstwowo, jako tynk wewnętrzny na powierzchniach ścian i sufitów. W przypadku trudnych podłoży wymagane jest stosowanie środka zwiększającego przyczepność, np. Knauf Betokontakt, a na podkładach tynkarskich (np. lekkich płytach budowlanych) siatki zbrojącej Gitex, którą wtapia się na głębokość 1/3 grubości tynku. W tym przypadku minimalna grubość tynku wynosi 15 mm. Wtapianie siatki wykonuje się techniką mokre na mokre.

TYNKI GIPSOWE O ZWIĘKSZONEJ TWARDOŚCI Knauf MP 75 DIAMANT

tynki mercedes
tynki mercedes
tynki mercedes

Najtwardszy tynk gipsowy wszech czasów!

Dlaczego?

Tynki gipsowe posiadają wiele zalet. Między innymi regulują klimat w pomieszczeniu, a szybkie ich nanoszenie, obrabianie, oraz łatwe uzyskanie powierzchni gładkiej sprawia, że są chętnie wybierane przez klientów. W obiektach szczególnie narażonych na uderzenia może zachodzić obawa o to czy tynki gipsowe spełnią swoją rolę, bez zagrożenia uszkodzeniami mechnaicznymi. Proponuujemy rozwiązanie jakim jest: tynk o walorach gipsowych, oraz twardości takiej jak tynki cementowo - wapienne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w 2010 roku firma Knauf stworzyła tynk gipsowy, jakim jest tynk MP75 DIAMANT o twardości ok 15 N/mm2 dorównującej tynkom cementowo - wapiennym. Nieprzypadkowo w nazwie użyto słowa DIAMANT, bowiem tynk ten jest twardy niczym diament i z powodzeniem może być stosowany również w takich obiektach użyteczności publicznej jak:

szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale, hotele, klatki schodowe, sale sportowe

Tynk MP75 DIAMANT to jednowarstwowy tynk maszynowy:

Nadaje się do stosowania go wewnątrz budynków i do wszystkich powierzchni, gładki i równy, pozwala na na dyfuzję pary wodnej stwarzając przyjazny klimat w pomieszczeniu, pochłania naddatek wilgoci, zwracając ją, gdy w pomieszczeniu wilgotność staje się zbyt niska, jest produktem niepalnym, zawierającym w swej strukturze cząsteczki wody i w razie pożaru uwalniają je w postaci pary wodnej przyczyniając się do zwolnienia procesu nagrzewania otynkowanych powierzchni, nie zagraża środowisku, jest elastyczny, umożliwia wykonywanie rónych struktur na tynkowanych powierzchniach, jest świetnym podłożem dla płytek ceramicznych, tapet i innych materiałów, otynkowane ściany są równe i gładkie, co pozwala również na ich malowanie bez konieczności szpachlowania, nie jest szkodliwy dla zdrowia, posiada atest higieniczny Państwowego Instytutu Higieny. Przeprowadzone analizy wykazały jego zgodność z normami, oraz z aktualnie obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego odnoszącymi się do produktu. Potwierdza je Deklaracja Zgodności. Producent gwarantuje, że produkt spełnia warunki oznakowania CE. Jest dopuszczony do obrotu handlowego na terenie Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje techniczne można znaleźć w specyfikacji technicznej.

Zastanawiasz się jaki tynk będzie najlepszy do Twojego obiektu? Poniższa tabela ułatwi Ci wybór. W przypadku pytań, problemów lub jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się z nami skontaktować.

Tynki cementowo wapienne

tynki mercedes

Tynki cementowo-wapienne można stosować zarówno jako zewnętrzne jak i wewnętrzne. Stosuje się nakładanie trójwarstwowe (obrzutka, narzut i gładkość) lub dwuwarstwowe (obrzutka i narzut). W przypadku ścian nierównych, problematycznych trójwarstwowe tynki są niezastąpione i najlepsze - można wyrównać krzywizny 1,5-2 cm, Tynki dwuwarstwowe polecane są do wykańczania ścian równo wymurowanych. Tynki cementowe są chętnie stosowane jako obrzutka w tynkach cementowo-wapiennych. Obniżają wówczas nieco ogólny koszt tynkowania. Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowią podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, tynki mineralne czy akrylowe. Grubość naniesionego tynku, podobnie jak cementowego, wynosi 2-3 cm. Gruby, a więc i cięźki tynk dobrze akumuluje ciepło i zwiększa komfort akustyczny domu. Tynki cementowo-wapienne znajdują swoje zastosowanie zarówno w pomieszczeniach o niskiej jak i wysokiej stałej wilgotności powietrza. Z uwagi na dużą przyczepność tynki cementowo-wapienne mogą być stosowane na podłożach betonowych, jak i tych z cegły silikatowej, ceramiki czerwonej, bloczków betonowych, oraz bloczków z betonu komórkowego bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków gruntujących. Dodatkowo tynki te zabezpieczają przez korozją biologiczną, czyli grzybami i są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem mogą być stosowane na korytarzach, klatkach schodowych, w garażach.

Tynki nakładamy techniką maszynową i tzw. zacieraniem maszynowym, polegającym na wygładzaniu powierzchni tynkowanej za pomocą specjalistycznych maszyn obrotowych do tego celu przeznaczonych. W efekcie uzyskujemy bardzo gładką powierzchnią.

Tynki wykonywane są z gotowych mieszanek workowych wyłącznie najlepszego pochodzenia, lub bardzo wysokiej jakości zaprawy tynkarskiej przygotowanej w sposób tradycyjny na budowie.

Wszystkie wykorzystywane przez naszą firmę mieszanki oraz prefabrykaty posiadają konieczne atesty oraz aprobaty techniczne.

Tynki natryskowe

tynki mercedes

Nasza firma wychodzi na wprost oczekiwaniom nawet najbardziej wymagajacych klientow. Oferujemy w swej szerokiej palecie możliwości tynki natryskowe. Wykonujemy je w taki sposób, ze stają się największą wizytówka domu. Jesteśłmy w pełni zaangażowani, dzięki temu możemy pozwolić sobie na stosowanie metod pozwalających na uzyskanie równomiernej, czystej, pięknej i szlachetnej warstwy o najwyższych parametrach jakościowych i wizualnych. Zapewniamy doskonałe krycie.

Powierz wykonanie tynków profesjonalistom.

Nasi fachowcy są od tego by doradzać, podpowiadać a jeśli trzeba przestrzegać przed błędnymi decyzjami.

TYNKI GLINIANE

tynki mercedes

Są to mieszanki gotowe do użycia wykonane z różnego rodzaju gliny, dzięki której zachowują one naturalny charakter oraz tworzą odpowiedni mikroklimat pomieszczeń.

Zatrudniamy tylko doświadczonych pracowników. Wśród nich znajdują się wyszkoleni tynkarze posiadający odpowiednie certyfikaty, a co najważniejsze będący praktykami z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu prac tynkarskich. Wszystkie rodzaje tynków nakładane są maszynowo i wykonywane na wysokim poziomie.